Тіла обертання
Багато об’ємних фігур можна описати за допомогою певних дій з плоскими фігурами. Можливо вам довелось бачити ситуацію в цирку або ще десь, коли фокусник бере велику тару наповнену мильним розчином. Після чого піднімає спеціальне кільце в результаті чого утворюється велика мильна бульбашка. Схожий ефект ви можете зробити самостійно. Нам головне зрозуміти, що з плоскої посудини ми змоги отримати об’ємну фігуру.
Також багато хто бачив і навіть роби «сніжного ангела». Це коли ви лягаєте на сніг та починаєте рухати руками. В результаті чого на снігу залишається силует людини з крилами.
Отже, під час виконання певних рухів ми можемо з одних фігур (речей) отримати зовсім інші.
В математиці (у розділі стереометрія) є таке поняття як
Спробуємо розібратися, що це таке, які є властивості та як з цим працювати.
Скористаємося візуальним ефектом. Візьміть чи інше. Прикріпіть з краю як на малюнку та спробуйте покрутити отриману фігуру тримаючись за Це буде схожим до стрілки годинника.
Якщо ви швидко почнете крутити свою фігуру, то вона буде набувати якогось вигляду.
Об’ємна фігура яка при цьому утворюється і буде називатися Тобто, це тіло яке утворюється при обертанні якоїсь плоскої фігури (в даному випадку це був у ваших руках або прямокутник на малюнку).
Поверхня яка утворюється ламаною при обертанні буде називатися По факту це будуть стіни фігури.
Лінію навколо якої ви крутили плоску фігуру (сторона на малюнку або в руках) називають Вісь обертання не буде знаходитися з краю плоскої фігури. Вона може проходити для прикладу через центр цієї фігури. Для прикладу візьмемо рівнобедрений трикутник у якого вісь обертання буде збігатися із висотою проведеною до основи цього трикутника.
Якщо ви проведете переріз який проходить через вісь обертання, то такий переріз будуть називати
Отже, визначення тіла обертання можна дати таке: «тілом обертання називають геометричне тіло, утворене обертанням деякої плоскої фігури навколо фіксованої прямої».