Практика. Цикл «while»

Для виконання даних завдань вам варто ознайомитися з циклом «while» та «do while». Також не забувайте пройти попередній матеріал!

Завдання 1: Користувач має вказати ціле додатне число (припустимо це число до Програма має порахувати кількість чисел від до вказаного числа, що діляться на

Приклад виконання програми:

Ввід:

input number: 7

Вивід:

sum = 0

Ввід:

input number: 17

Вивід:

sum = 2

Ввід:

input number: 100

Вивід:

sum = 12

Приклад програми:

Завдання 2: Кіт Леопольд пішов на рибалку та спіймав рибин тобто ціле додатне. Вважатимемо, що воно є меншим Кожна рибина важить певну кількість кілограмів (ціле число). Допоможіть коту Леопольду порахувати вагу всієї риби.

Приклад виконання програми:

Ввід:

        
                Input n: 6
                Vaga rubu:
                5 3 1 2 7 5
            
        

Вивід:

Vaga = 23

Приклад програми:

Завдання 3: Перенесемося в реальність. Дуже часто програмісти зустрічаються з проблемою яка називається Тобто, з людьми які використовують (користуються) програмами які створили програмісти. Тому, в реальності програми є більшими та складнішими чим здається на перший погляд. Візьмемо задачу Ми описали ідеальні умови використання даної програми. Давайте припустимо, що користувач не зовсім дотримується правил. Тому, він замість натуральних чисел (цілих додатних чисел) може ввести ціле число. Дробові числа чи букви не розглядаємо.

Ваша задача така: виконати але при цьому ігнорувати моменти, коли користувач вводить не коректні значення. Наприклад, якщо на питання «скільки риб спіймав користувач вводить від’ємне число, то програма ігнорує це (нуль допускається), тобто повторює його знову. Якщо на питання «скільки важить користувач вводить число або нуль, то питання повторюється. Звісно, питання мають повторюватись поки програма не отримає те чого очікує.

Приклад виконання програми:

Ввід:

        
                Input n: -2
                Input n: 3
                Input v: 2
                Input v: -3
                Input v: -5
                Input v: 1
                Input v: 4
            
        

Вивід:

Sum = 7

Приклад програми: