Початок роботи

Коли людина в перше стає перед вибором яку мову програмування вивчати, то потрібно завжди запитувати себе Мова програмування чудово підходить для людей які хочуть розробляти програми для ПК (персональних комп’ютерів), а також для мобільних телефонів. Для тих хто в цьому зацікавлений варто звернути свою увагу на середовище розробки Також, використовують для розробки ігор. Наприклад, це використовують в Навчатися ми розпочнемо в консольних проектах (детальніше про це буде пізніше).

Хоча мову вважають однією з найскладніших та вже застарілою але це дуже потужний інструмент який надає великий перелік можливостей. навчає вас думати та надає чималу базу знань яку можна використати і в багатьох інших мовах програмування.

Перед тим як почати програмувати на мові вам необхідно підготувати для цього свій пристрій.

Відразу зауважимо, якщо ви не впевнені чи хочете програмувати або у вас доволі слабкий комп’ютер (чи маєте лише телефон), то краще за все використовувати онлайн середовища. Для цього введіть у пошуку та використовуйте що сподобається.

Наприклад, можете користуватися цим сайтом:

https://www.onlinegdb.com/online_c++_compiler

Якщо ж ви плануєте навчатися та розвивати свої навички програмування, то вам варто встановити робоче середовище Їх також доволі багато. Одним з найпопулярніших є (Є ще спрощений варіант але ми розглянемо лише перший варіант). Скачати дане середовище можна на офіційному сайті:

https://visualstudio.microsoft.com/ru/

Під кожну операційну систему є своя версія, тому оберіть те що вам підходить. Під Linox вам доведеться скачувати відповідну версію Під інші операційні системи можна також скачати відповідну версію або спеціальну версію для своєї системи.

Для ПК, які працюють під ОС (операційною системою) Windows варто обрати безкоштовну версію

Після вибору необхідної версії у вас розпочнеться процес встановлення. В загальному він є кругом однаковим.

У вас має з’явитися таке (подібне) вікно:


У пункті вам достатньо поставити галочку на елементі:


Пункт можна пропустити. Там можна обрати додаткові елементи які не входять у базовий набір розробки.

В пункті ви можете обрати мову середовища розробки. Краще за все обрати лише одну мову.

В пункті ви можете обрати куди буде встановлено середовище розробки.

При першому запуску вам можуть запропонувати тему (вигляд) середовища.

Створимо свою першу програму. Запустіть середовище. Далі вам варто знайти пункт або щось подібне.


Далі вам варто знайти


Після чого вам запропонують вказати назву проекту (перший рядок. Варто вказувати без пробілів), папку в якій буде збережено ваш проект (другий рядок. Варто уникати назв в яких є Кирилиця. Тобто, де є літери), та назву папки проекту (третій рядок).


Після чого залишається лише натиснути кнопку та зачекати поки середовище створює ваш проект.

Поки, що не будемо вдаватися у деталі за всі кнопки які є. На даному етапі вам достатньо того, що зелений трикутник дозволяє запустити програму, а червоний квадрат її зупинити.