Основні принципи ООП

У мові програмування як і в багатьох мовах є основні принципи ООП (правила роботи з такі як: та багато хто виділяє ще

Давайте розберемося, що з себе представляє кожен із цих принципів.

Абстракція. Абстракція (частіше вживають словосполучення процес приховання компонентів даних (значення які зберігаються в змінних чи базах даних) які є у класі за допомогою методів які не дозволяють ці дані.

Спробуємо розібратися, що це все означає і пояснимо все простими словами. Уявіть ситуацію, що вам на дали завдання переписати щось. І при цьому дали КОПІЮ документа. Під час переписування ви пошкодили цей документ (розлили щось на нього), но при цьому початковий залишився цілим і без змін. Це є головне завдання абстракції. Вона має захищати початкову інформацію. Цього можна добитися надаючи користувачеві по факту копії або просто забороняти щось змінювати (для прикладу файл можна помістити в захисну плівку і це не дасть його пошкодити чи змінити).

Інкапсуляція. Кожен створений клас має виконувати лише один вид роботи або представляти одну суть.

Тобто, вам не варто створювати один єдиний клас який буде виконувати декілька різних речей. Для прикладу заповнювати масив рандомними числами і шукати всі великі букви у тексті. Тому, вам варто чітко визначати які дії буде виконувати той чи інший клас.

Також, ваш клас має описувати лише одну суть. Тобто, не варто створювати клас який буде описувати одночасно зайця і автомобіль.

Поліморфізм. Це принцип ООП, згідно якого кожен може використовуватися в декількох програмах.

Для прикладу ви розробляєте власну гру де присутні автомобілі. Відповідно створюєте Після завершення розробки даної гри ви приступаєте до створення ще однієї гри в якій теж є автомобілі. Но, дякуючи тому, що ви вже маєте вам не доведеться створювати його з нуля, а можна використати готовий.

Наслідування. Через даний принцип йдуть палкі суперечки. Одні вважають його четвертим принципом ООП інші ні, но у мові це використовується, тому ми про нього розповісти.

Як слідує з назви принцип «наслідування» полягає в тому, що ми «передаємо» змінні та методи одного класу іншому. Це можна порівняти з людьми. Коли народжується дитина, то вона наслідує риси своїх батьків. Тобто, батьки передають свої риси дитині. Це може бути колір волосся, очей, форма обличчя і багато іншого.

Клас який передає свої називають а клас який їх передають називають

Детальніше про кожен принцип ми розберемось в наступних уроках.